تکنولوژی هولوگرام و کاربردهای آن

تکنولوژی هولوگرام و کاربردهای آن

این عکس که در هجدهم آپریل سال ۲۰۱۷ گرفته شده است هولوگرام انتخابات کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه ائتلاف چپ گرا لا فرنس بر روی صحنه طی برگزاری جلسه را نشان می دهد.

درحالی که ملنچون جاسه را برگزار می کند هولوگرام هایش به طور همزمان در تمامی شهرها ظاهر می گردد.
گرچه جن لوک ملنچون کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه در انتخابات پیروز نشده بود ،اما به دلیل استفاده ی اخیرش از تکنولوژی هولوگرام در برگزاری همزمان هفت گردهمایی در فرانسه شناخته شده بود.

وی در گردهمایی شهر دیژان فرانسه حضور داشت ولی تصویر وی با ماهواره در شش شهر دیگرکه جزیره ی La Reunionنیز شامل آن می شد .به راستی وظایف بی شماری داشت .

به هرحال چنین نمایی تعجب همگان را بر انگیخته است .

جایگاه کنونی تکنولوژی هولوگرام ها

هولوگرام ها علاوه بر هنر و سرگرمی رشته ها ی بسیار دیگری همانند تصویر برداری های زیست پزشکی ،تجسم های فکری علمی ،طراحی مهندسی و…وجود دارند که از از هولوگرام ها استفاده می کنند و تکنولوژی دستیابی این رشته ها به هولوگرام ها را آسانتر کرده است .

برای مثال نشریه ی تکنولوژی CENTاعلام کرده است که دانشمندان در دانشگاه های فنی مونیخ گونه ای تصویر برداری هولوگرافی را گسترش داده اند که در آن با استفاده از تابش فرستنده های وای فای تصاویر سه بعدی از محیط اطراف را ایجاد می کنند .CENTگمان می برد که این تیکم قادر است هولوگرام ها را درخارج از هوای رقیق نیز تولید کنند .

تکنولوژی هولوگرام و کاربردهای آن

هولوگرام ها بعد از ساخته شدن بسیار سحر آمیز به نظر می رسند .
در واقع یک تیم تحقیقاتی دیگر به سرپرستی یانگ پارک از ساختمان فیزیک موسسه ی علوم و تکنولوژی کره یک تصویر هولوگرافی را اجرا کرد که ۲۶۰۰ مرتبه عملکردی بهتر از اجراهای هولوگرافی کنونی داشتند .
هدف از چنین کاری افزایش زاویه ی دید و اندازه ی تصاویر سه بعدی بوده است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *